W Elblągu możemy żyć lepiej. Jak?

Jeśli pytać dziś elblążan, czego potrzebują w swoim mieście, aby dobrze i bezpiecznie żyć, nie emigrować, odpowiedź będzie oczywista – potrzeba pracy i własnego mieszkania. To fundament, podstawa godnego, spokojnego życia w naszym mieście. Jednak obu tych potrzeb kolejne ekipy rządzące miastem nie były w stanie zaspokoić.

Edmund Szwed, na początek postanowił zaprezentować jeden z ważniejszych projektów, o których mówił w czasie ostatniej kampanii wyborczej, acz nie jedyny. Programów naprawy ważnych aspektów funkcjonowania naszego miasta przedstawię wiele – mówi Edmund Szwed.

Edmund Szwed zapewnia, że wkrótce przedstawi również ideę powołania do życia Elbląskiego Banku Komunalnego, który pozwoli na uzdrowienie finansów naszego miasta.

Miasto nasze boryka się obecnie z olbrzymimi wprost problemami finansowymi. Kasa miejska świeci pustkami, władze miasta rozpaczliwie próbują zdobyć kapitał finansowy na wkłady własne projektów unijnych. Szans na rozwój Elbląga specjalnie nie widać. Jednak jest coś, co może pchnąć Elbląg w kierunku szybkiego rozwoju gospodarczego.

Edmund Szwed proponuje na początek program mieszkaniowy, który jest wstanie zrewolucjonizować politykę mieszkaniową miasta, ale także podnieść Elbląg z upadku.

– Ten projekt może nie tylko rozwiązać problem braku mieszkań w Elblągu, ale także podźwignąć nasze miasto z kolan i dać skokowy impuls rozwojowy. Realizacja tego projektu sprawi, że wiele potrzeb elblążan zostanie rozwiązanych, a dobra przyszłość zapewniona – mówi Edmund Szwed.

To projekt budowy, na powierzchni 209 hektarów, nowego osiedla mieszkaniowego na Modrzewinie Północ, zgodnie z przyjętą w 2003 r. uchwałą w sprawie Przestrzennego Planu Zagospodarowania tego rejonu miasta. Radni ten plan uaktualnili ponownie w 2007 r. Jednak projekt nie wyszedł poza fazę przyjętej uchwały.
Edmund Szwed, który uzyskał trzeci wynik wyborczy w wyborach na prezydenta miasta, chce to zmienić.

W sytuacji postępującej dalej całkowitej bezradności Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i przedstawicieli wszystkich opcji partyjnych zasiadających w Radzie Miasta Elbląga, pragnę zaproponować działania, które nawiązują do mego hasła wyborczego „Naprawię Elbląg”. Teraz natomiast proponuję władzom Elbląga konkretne działania, które są realne do wykonania tu i teraz. Co więcej, w przypadku programu mieszkaniowego opieram tu moje propozycje na istniejącej uchwale Rady Miasta Elbląga, którą podejmowali ci sami samorządowcy, którzy obecnie są u władzy. Uchwałę tę podjęto w 2003 r., a aktualizowano w 2007 r. Dopuszczam i rozumiem fakt, że dotychczasowe władze miasta i radni miejscy mogą nie posiadać wiedzy, jak tę uchwałę wdrożyć w życie, dlatego spieszę z pomocą i wychodzę z bardzo konkretną propozycją działania dla Elbląga i elblążan – deklaruje Edmund Szwed.

Szczegóły tego projektu już wkrótce na łamach http://elblag24.pl i fakty.elblag.pl.